Новости

16.07.2019

10:08

Загрепскиот младински театар од Хрватска вечерва на фестивалот „Охридско лето“ ја носи театарската …

Повеќе

16.07.2019

10:07

Богата програма од класичниот репертоар , од романтизам, преку класицизам и веризам, понудија солистите на …

Повеќе

15.07.2019

10:40

Националната Опера и Балет на Република Северна Македонија вечерва во рамките на фестивалот „Охридско лето“ ќе приреди …

Повеќе

15.07.2019

10:38

Со долги и бурни овации и преполно гледалиште беше награден Симфонискиот оркестар на Бријанск од Русија кој синоќа под диригентската палка на …

Повеќе

14.07.2019

14:37

Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт на симфонискиот …

Повеќе

14.07.2019

14:35

Словенечкото народно гледалиште „Драма“ од Марибор синоќа ја отвори драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ носејќи ја …

Повеќе

13.07.2019

12:32

Драмскиот дел на годинешното издание на фестивалот „Охридско лето“ започнува вечерва со театарската претстава „Самрак на боговите“  што ќе се одигра во Центарот за …

Повеќе

13.07.2019

12:31

Театарската претстава „Самрак на боговите“ во продукција на СНГ Драма од Марибор, Словенија наместо на сцената „Долни Сарај“  каде што беше предвидена, ќе се одигра во …

Повеќе

13.07.2019

12:31

Со спектакуларен концерт на светски познатата виолинистка, Британката Ванеса Меј синоќа во преполниот Антички театар беше …

Повеќе

12.07.2019

10:22

Од денеска сите патишта водат кон Охрид. Со мега популарната британска виолинистка Ванеса Меј, вечерва на Античкиот театар ќе биде …

Повеќе
1 22 23 24 25 26 27