Новости

13.08.2021

10:03

Шеесет и првото издание на фестивалот „Охридско лето“ вечерва ќе донесе концерт  на белгиската виолинистка Надја Неволович и македонската пијанистка Калина Мрмевска. Концертот ќе се…

Повеќе

13.08.2021

09:53

Црногорското дуо гитари, Срѓан Булатовиќ и Дарко Никчевиќ вчеравечер настапија во рамки на  музичката програма на…

Повеќе

12.08.2021

11:31

Музичката програма во рамките на 61-то издание на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт на дуото гитари Булатовиќ-Никчевиќ од Црна Гора….

Повеќе

12.08.2021

09:55

Звуците на флејтата и пијаното што вчеравечер одекнуваа во катедралната црква „Света Софија“донесоа нова и возбудлива вечер…

Повеќе

11.08.2021

10:11

Во рамките на музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ вечерва ќе настапат грчките уметници Захаријас Тарпагос на флејта и Валерија Харитиду на пијано…

Повеќе

11.08.2021

09:47

Прекрасна музичка разгледница со контрабас и пијано донесоа на „Охридско лето“ извонредните македонски уметници Ѓорѓи Цинциевски и Марија Вршкова вчеравечер, со нивниот концерт во…

Повеќе

10.08.2021

09:37

Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ синоќа донесе извонреден концерт за контрабас и пијано со романско-германскиот контрабасист Петру Иуга и  романскиот пијанист Хориа Михаил…

Повеќе

10.08.2021

09:22

Македонските уметници, контрабасистот  Ѓорѓи Цинциевски и пијанистката Марија Вршкова вечерва ќе одржат концерт во црквата…

Повеќе

09.08.2021

09:53

Целовечерен концерт во рамките на 61-то издание на фестивалот „Охридско лето“ ќе одржат романско-германскиот контрабасист Петру Иуга и  романскиот пијанист Хориа Михаил…

Повеќе

09.08.2021

09:48

Силни инспиративни импулси ѝ пренесоа на публиката членовите на познатиот ZZ Quartet кои вчеравечер музицираа во предворјето на црквата „Света Софија“ во рамките на музичката програма на…

Повеќе
1 2 3 4 5 55