Новости

Постари Новости

Младиот професор по пијано Величков ја воодушеви публиката на „Охридско лето“

Mладиот и талентиран пијанист Димчо Величков од Бугарија кој со пијаното другарува уште од шестгодишна возраст синоќа се претстави на фестивалот „Охридско лето“ музицирајќи под

Повеќе »

Младиот пијанист Величков вечерва ќе се претстави пред публиката на „Охридско лето”

Репертоарот на класична музика во рамки на 59-тото издание на фестивалот „Охридско лето“ вечерва ќе го збогати младиот и талентиран пијанист Димчо Величков од Бугарија.

Повеќе »

Блескаво музицирање на октетот „Игњац Фукс“

Хрватскиот октет „Игњац Фукс“ прозвучи прекрасно и со својата романтична мелодиозна интерпретација, поетика и емотивни бранувања создаде  релаксирачна атмосфера вчеравечер вo црквата „Света Софија“. Овој

Повеќе »

СПОДЕЛИ