Другите за нас

Театарската претстава „Нора“ во изведба на Љубљански театар на Охридско лето - ohridnet.com

Види

Концерт на пијано дуото Гелебешеви на Охридско лето - umno.mk

Види

ВЕЧЕРВА ПРЕМИЕРА НА „ЕДВАРД ВТОРИ“ НА ОХРИДСКО ЛЕТО, ГЛАВНИОТ ЛИК ГО ИГРААТ ДВАЈЦА АКТЕРИ - sdk.mk

Види

Премиера на „Едвард Втори“ во режија на Андриј Жолдак на Охридско лето - umno.mk

Види

Премиерна изведба на претставата „Едвард Втори“ на „Охридско лето“ - fokus.mk

Види

МАКЕДОНИЈА Е МАЛА ЗЕМЈА, А ИМА ТОЛКУ МНОГУ УСПЕШНИ МУЗИЧАРИ НИЗ СВЕТОТ, ВЕЛИ ПИЈАНИСТКАТА ИЛИНКА МАНОВА ПРЕД НАСТАПОТ НА ОХРИДСКО ЛЕТО - sdk.mk

Види

Името на Џон Малкович се впишува во богатата историја на Охридско лето, рече министерката за култура - makfax.com.mk

Види

Гир: Охридско лето, фестивал што многу цврсто е внесен на меѓународната културна мапа - tvm.mk

Види

„Ана Каренина“- две и полчасовна сензационална романтична трагедија од високото царско општество - makfax.com.mk/

Види

Дипломатските вечери на „Охридско лето“, потврда за успешна културна соработка - play.mrt.com.mk

Види

Промоција на книгата „Боите на мојата музика” од Снежана Анастасова Чадиковска и Марко Коловски - tvm.mk

Види

Џон Малкович ја праша публиката на „Охридско лето“: Кога последен пат сте воделе љубов и сте уживале? - www.slobodenpecat.mk

Види

Возбудлива вечер со Џон Малкович во Охрид: Актер, два сопрана и Оркестар на Виенската Академија - nezavisen.mk

Види

Малкович: Македонија е прекрасна земја - www.vecer.press

Види

Џон Малкович на „Охридско лето“ - play.mrt.com.mk

Види

Џон Малкович на “Охридско лето” - 24.mk

Види

Џон Малкович на „Охридско лето“ - www.mrt.com.mk

Види

Утре спектакал - Џон Малкович на Охридско лето - sitel.com.mk

Види

Џон Малкович со „Пеколна комедија“: Исповеди на сериски убиец“ утревечер на „Охридско лето“ - kanal5.com.mk

Види

Џон Малкович уште повеќе ќе го афирмира „Охридско лето“, вели Костадиновска-Стојчевска - nezavisen.mk

Види

Џон Малкович: Ја сакам оваа претстава бидејќи ги поврзува театарот и класиката - umno.mk

Види

Виталиа ги поддржува уметниците од „Охридско Лето“ со здрави продукти - tocka.com.mk

Види

Директорката Поповиќ нескромно најавува спектакл за отворањето на Охридско лето - ohrid1.com

Види

Дамата која е главна на кормилото на „Охридско лето“: Годинава очекувајте вистински гламур и спектакл - zenskimagazin.mk/

Види

Наташа, Бисера и Сања: Креаторките на Охридско лето кои создаваат поинаков свет - trn.mk

Види

На Охрид му недостига затворена концертна сала со добра акустика - fokus.mk

Види

Светски познатиот сопран Ангела Георгиу ќе го отвори 63. издание на фестивалот „Охридско лето“ - mia.mk

Види

Оперската дива Ангела Георгиу од Романија ќе го отвори Охридско лето, Џон Малкович – најголема ѕвезда на фестивалот“ - umno.mk

Види

Најгламурозната оперска дива Анџела Георгиу од Романија ќе го отвори 63. Охридско лето“ - makfax.com.mk/

Види

Оперската дива Анџела Георгиу од Романија ќе го отвори 63-то „Охридско лето“ - novamakedonija.com.mk

Види

Со претставата „Вујко Вања“ вечер завршува 62. издание на фестивалот „Охридско лето“ - kanal5.com.mk

Види

ОХРИДСКО ЛЕТО ГОДИНАВА ПРЕЧЕКА НАД 1.000 УМЕТНИЦИ ОД 25 ЗЕМЈИ, КАЖА ДИРЕКТОРКАТА ПОПОВИЌ НА ПОСЛЕДНИОТ ФЕСТИВАЛСКИ ДЕН - sdk.mk

Види

МАГИЧНА ВЕЧЕР НА КЛАВИРСКОТО ДУО КАРОВСКИ-ДУЧЕВА НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ - tvnova12.mk

Види

Миленковиќ приреди врвно естетско доживување - tvm.mk

Види

Програмата на „Охридско лето“ ја воодушевува публиката - mrt.com.mk

Види

Охридско лето отворен со светски ѕвезди – овации, бисови, аплаузи за четирите тенори од Италија - UmnoMk

Види

„Охридско лето 2022“- автентичен дијалог со народите и културите од светот (slobodnaevropa.mk)

Види

62. „Охридско лето“: Доминантна карактеристика на фестивалот ќе биде квалитетот (slobodenpecat.mk)

Види

Четирите тенори Алесандро Косентино Де Акриса, Федерико Сера, Џовани Мариа Палмиа и Уго Тарквини, диригентот Лоренцо Бицари и Оркестарот на НОБ ќе го отворат 62. „Охридско лето“ - Република (republika.mk)

Види

Свеченото отварање на 62. Охридско лето во знакот на италијански тенори - Независен Весник (nezavisen.mk)

Види

Четворица италијански тенори ќе го отворат 62. „Охридско лето“ – МИА (mia.mk)

Види

СПОДЕЛИ