Новости

Постари Новости

Публиката на „Охридско лето“ уживаше во звуците на флејтата и пијаното

Прекрасен концерт приредија синоќа флејтистката Јонела Големи и пијанистката Мерита Реџа Тершана од Република Албанија на фестивалот „Охридско лето“. Двете извонредни уметници во црквата „Света

Повеќе »

Концертот на Стефановски и Тадиќ – празник на гитарите и на „Охридско лето“

Пред преполн Антички театар, во магична атмосфера, големите виртуози на гитара Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ приредија  прекрасен роденденски концерт за 59-тото издание на фестивалот

Повеќе »

Импресивен настап на словенечките уметници на „Охридско лето“

Големиот словенечки кларинетист со меѓународно реноме, Дарко Брлек,  синоќа настапи на „Охридско лето“ одржувајќи концерт заедно со гудачкиот квартет „Дисонанс“ од Словенија. На концертниот подиум

Повеќе »

СПОДЕЛИ