Новости

Постари Новости

Романските актери без маски ја забавуваа публиката на „Охридско лето“

Националниот театар „И.Л. Карагиале“ од Букурешт синоќа во предворјето на црквата „Света Софија“ го приреди концертното шоу „Меџик Нешнл“ за публиката на фестивалот „Охридско лето“

Повеќе »

Далибалтајан: Носам позитивни импресии од соработката со„Охридско лето“

Рубен Далибалтајан, победникот на десет меѓународни натпревари во Ерменија, Кина, Хрватска и Италија, синоќа со својата маестрална изведба на пијано ја воодушеви публиката на фестивалот

Повеќе »

Фото Вест

Величествен 57 Роденден на “Охридско Лето” во елитниот Хотел “Лаки”, низ Фотографиите на Стојан Стојановски

Повеќе »

СПОДЕЛИ