Aдриатик пијано квинтет

Фросина Богданоска – виолина

Дагмар Корбар – виола

Латица Аниќ – виолончело

Илин – Диме Димовски – контрабас

Федерико Ловато – пијано

Јана Павловска Молц – пијано

 

 • 00

  Денови

 • 00

  Часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Дата

29 Јул 2024

Време

21:00

Цена

MKD300.00

Категорија

музичка програма
Црква Св. Софија

Локација

Црква Св. Софија
Цар Самоил 88, Охрид 6000

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *