Aвстриска вечер

Леонард Фурда-1-ва виолина

Јохана Лакроа-2-ра виолина

Ентони Гилберт – виола

Мара Ахлајтнер – виолончело

Тина Жердин – харфа.

 • 00

  Денови

 • 00

  Часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Дата

18 Јул 2024

Време

21:00

Цена

MKD300.00

Категорија

музичка програма
Црква Св. Софија

Локација

Црква Св. Софија
Цар Самоил 88, Охрид 6000

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *