Концерт на трио Џентлмен во Св. Софија

По повод 8 март, Денот на жената, во организација на НУ „Охридско лето“ ќе се одржи концерт на популарното Трио „Џентлмен“,  музички состав од тројца професионални оперски пејачи, Дејан Стоев-тенор, Кристијан Антовски-баритон и Јане Дунимаглоски-тенор кои имаат посебна специфика во нивната изведба како модерна уметничко- сценска атракција.

Дата

07 Мар 2023
Expired!

Време

19:00 - 20:30

Цена

MKD200.00
Црква Св. Софија

Локација

Црква Св. Софија
Цар Самоил 88, Охрид 6000
Organizer Name

Organizer

Organizer Name

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *