КОНЦЕРТ  ЏАМБАЗОВ

„МУЗИКАТА НА АЛЕКСАНДАР ЏАМБАЗОВ“

 

Ревиски оркестар на Љупчо Мирковски

Љупчо Мирковски – диригент

Бобан Мирковски – пијано

Наде Талевска – Спасовска – сопран

Ѓорѓи Цуцковски-тенор

 

Програма:

 

 

Рапсодија за Скопје-Бобан Мирковски

 

Љубов неверна-Ѓорѓи Цуцковски

 

Охрид, Охрид-Наде Талевска

 

Лимаклар

 

Гитаро моја- Ѓорѓи Цуцковски

 

Девојче Македонче- Наде Талевска и Ѓорѓи Цуцковски

 

Да нема разделби- Наде Талевска

 

Љуби ме љуби

 

Марчале малигано

 

Пеј за љубовта пиј за младоста- Наде Талевска и Ѓорѓи Цуцковски

 

Југосаунд

 

Балада за Шпато-Горан Кавраков

 

Довидување- Наде Талевска

 

Охрид и јас- Наде Талевска

 

Само ти- Ѓорѓи Цуцковски

 

Љубов неверна

 

За сите деца- Наде Талевска и Ѓорѓи Цуцковски

Дата

19 Авг 2022
Expired!

Време

21:00

Цена

MKD300.00

Категорија

музичка програма
Долни Сарај

Локација

Долни Сарај

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *