Новогодишен концерт на „Охридско лето“ со делата на Штраус, Брамс, Калман…

Новогодишен концерт на Оркестарот под покровителство на „Охридско лето“, ќе се одржи на 16 декември со почеток од  20 часот во салата „Билјана“ во хотелот „Метропол“ во Охрид.  Под диригенската палка на Бисера Чадловска, ќе бидат  изведени дела на Штраус, Брамс, Калман…

сцена: сала „Билјана“, хотел Метропол – Охрид

Дата

16 Дек 2023
Expired!

Време

20:00

Цена

MKD300.00

Категорија

музичка програма

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *