Премиера на театарската претстава „РАЦИН“ Според Кочо Рацин

Драматург Сашо Димоски

Во режија на Дејан Пројковски

Продукцијa: НТ ЈХК ЏИНОТ, Велес

 • 00

  Денови

 • 00

  Часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Дата

30 Јул 2024

Време

21:00

Цена

MKD300.00

Категорија

драмска програма
Центар за култура „Григор Прличев“

Локација

Центар за култура „Григор Прличев“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *