Tеатарска претстава Дејл Васерман „Лет над кукавичкото гнездо“ Драмски театар Белград, Србија

Tеатарска претстава Дејл Васерман „Лет над кукавичкото гнездо“

Според романот на Кен Кесеј

Во режија на Жанко  Томиќ

Драмски театар Белград, Србија

 • 00

  Денови

 • 00

  Часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Дата

17 Авг 2024

Време

21:00

Цена

MKD300.00

Категорија

драмска програма
Центар за култура „Григор Прличев“

Локација

Центар за култура „Григор Прличев“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *