д.м.г

Маестрална театарска игра на  Драмски театар Белград го затвори 63-тото „Охридско лето“

Извонредната театарска претстава „Лагата“  од Флоријан Зелер, во режија на Никола Љуца, а во изведба на Драмски театар Белград од Р.Србија, вчеравечер на Античкиот театар го затвори 63-тото издание на фестивалот „Охридско лето“. Како што истакна директорката на НУ „Охридско лето“ Наташа Поповиќ во своето завршно обраќање пред повеќе од двеилјадната публика на Античкиот театар,низ …

Маестрална театарска игра на  Драмски театар Белград го затвори 63-тото „Охридско лето“ Read More »