Прекрасна вечер на православна духовна музика со хорот „Менада“

Во духот на предвечерието на најголемиот христијански празник Воскресение Христово –Велигден, НУ „Охридско лето“ вчеравечер организира концерт на  православна хорска музика со Женскиот хор „Менада“ од Тетово.  Под диригентската палка на професор доктор  Ивица Зориќ настапија 21 хористки кои изведоа православна духовна музика со што дадоа свој придонес  во одбележувањето на  овој христијански празник токму […]

Прекрасна вечер на православна духовна музика со хорот „Менада“ Read More »