Новости

Камерниот оркeстар на МММ со целовечерен концерт на „Охридско лето“

Камерниот оркестар на Музичката Младина на Македонија „Саша Николовски-Ѓумар“ вечерва ќе одржи целовечерен концерт на фестивалот „Охридско лето“. Под диригентската палка на маестро Борјан Цанев,

Повеќе »

Постари Новости

Дуото Гелебешеви одржа концерт за четирачно пијано на „Охридско лето“

Перфекција во музичката креација донесе пијано дуото Гелебешеви кои синоќа одржаа концерт во рамките на фестивалот „Охридско лето“. Катерина Гелебешева-Костадиновска и Глигор Гелебешев на едно

Повеќе »

Познатиот уметник Драган Спасески Охридски одбележува три децении од неговата прва самостојна изложба

„Спокоен сум ко врвот… Не прашувам зошто сум се извишил“ е насловот на мултимедијалниот проект на познатиот уметник Драган Спасески Охридски којшто заедно со пресекот

Повеќе »

Романтична вечер со Виолета Егорова

Извонредната руска пијанистка Виолета Егорова синоќа приреди неповторливо доживување на „Охридско лето“  одржувајќи концерт во рамките на музичката програма на фестивалот. Егорова  фасицинира со концертниот

Повеќе »

СПОДЕЛИ