Свечено отворање на Охридско лето 2024

Филхармонија на Р.С. Македонија

Диригент/солист: Џулијан Рахлин (виолина), Литванија

 • 00

  Денови

 • 00

  Часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Дата

12 Јул 2024

Време

21:00

Категорија

музичка програма
Антички театар

Локација

Антички театар
Антички театар Охрид

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *