Новости

Постари Новости

Музичкиот калеидоскоп на маестро Гекиќ создаде уште една магична ноќ на „Охридско лето“

Квалитетната музичка програма на 60-тото издание на фестивалот „Охридско лето“ се повтрди и вчеравечер со маестрален настап на пијанистот Кемал Гекиќ што се одржа во

Повеќе »

Рахмањинов и Мусоргски прозвучија совршено преку изведбата на уметниците Гримпас и Лазаридис

Со добро одбрани композиции на Рахмањинов и Мусоргски изведени на виолончело и пијано, грчките уметници Христос Гримпас и Џорџ Емануел Лазаридис приредија вистинско уживање за

Повеќе »

СПОДЕЛИ