Новости

Постари Новости

Драг пријателе на Охридско лето, Златко Славенски, прерано згасна но вечно ќе се паметиш

Со огромно жалење го изразуваме нашето сочувство до фамилијата, пријателите, колегите… Искрено жалиме што заминува  уште еден  голем уметник, славниот македонски режисер и драматург Златко

Повеќе »

Почитувани театарски работници честит денот на театарската уметност

Како Фестивал кој повеќе од половина век покрај класичната музика ја негува и театарската уметност, достигнувајќи ги највисоките уметнички врвови со реномирани домашни и странски театарски куќи,  упатуваме искрени честитки

Повеќе »

Младата пијанистка Чочиева ја збогати културната понуда на „Охридско лето“

Националната установа „Охридско лето“ приреди ново уметничко доживување за љубителите на класичната музика преку концертот на руската пијанистка Злата Чочиева што се одржа синоќа во

Повеќе »

Викендов на Охридско лето- концерт на пијанистката Злата Чочиева

Фестивалот „Охридско лето“  за љубителите на уметноста викендов  носи ново музичко доживување преку настапот на младата руската пијанистка со светска слава, Злата Чочиева. Фестивалската публика

Повеќе »

СПОДЕЛИ