Новости

Постари Новости

Виолончелистот Књазев со импресивна изведба на баховите свити

Врвно естетско доживување за публиката на „Охридско лето“ приреди синоќа  рускиот виолончелист Александар Књазев во катедралната „Света Софија“. Свирејќи го Бах, харизматичниот уметник кој важи

Повеќе »

Познатото руско-трио Лугански-Крилов-Књазев вечерва пред публиката во „Света Софија“

Познатото руско трио, пијанистот Николај Лугански, виолинистот Сергеј Крилов и виолончелистот Александар Књазев вечерва ќе настапат  во рамките на музичката програма на фестивалот „Охридско лето“.

Повеќе »

Александар Маџар-пијанист кој ја остави својата душа на концертниот подиум во „Света Софија“

Белгиско-српскиот пијанист со светска слава, Александар Маџар синоќа ја воодушеви публиката на „Охридско лето“ приредувајќи извонредна вечер со добро одбрана програма. Уметникот кој остави силен

Повеќе »

СПОДЕЛИ