Новости

Постари Новости

Годинешното „Охридско лето“ – вонвременско уметничко доживување

Годинешното 57-то „Охридско лето“ измина во знакот на беспрекорна реализација, полни гледалишта, позитивни  критики и задоволни уметници, изјави на завршната прес-конференција директорката на фестивалот „Охридско лето“ ,

Повеќе »

Поради огромниот интерес, претставата „Ничија земја“ е распродадена

Поради големиот интерес за театарската претстава „Ничија земја“ што ќе го затвори годинешното 57-мо издание на фестивалот „Охридско лето“, се продадени сите билети, информираат од

Повеќе »

„Нови бои на минатото“ –неверојатен спој на саксофон и хармоника

Невообичаен спој на саксофон и хармоника донесе синоќа фестивалот „Охридско лето“ со концертот на дуото „Алиада“. Публиката уживаше до последната композиција и ја продолжи пријатната

Повеќе »

СПОДЕЛИ