Новости

Постари Новости

Во елитниот хотел „Лаки“ одбележани 57-те години на „Охридско лето“

Со свечен коктел во најелитниот хотел на охридската ривиера, хотелот „Лаки“ синоќа беше одбележан 57-от роденден на најголемата музичко-сценска манифестација во Македонија и регионот, фестивалот

Повеќе »

Со мултимедијалниот спектакл „Вивалдијано“ ќе се одбележи 57.роденден на „Охридско лето“

Со музичко-сценскиот спектакл „Вивалдијано“ вечерва на Античкиот театар ќе биде одбележан 57-от роденден на фестивалот „Охридско лето“. Овој мултимедијален мега проект преставува вонвременски спој на

Повеќе »

СПОДЕЛИ