Новости

Постари Новости

Одличен репертоар и интересни инструменти донесе „Терем“ квартетот на „Охридско лето“

Неверојатната виртуозност, исклучителна техничка подготвеност, неприкосновен стил на интерпретација и оригинални аранжмани донесе синоќа рускиот квартет „Терем“ на музичкиот репертоар на фестивалот „Охридско лето“. Страсната

Повеќе »

Миленковиќ: Ќе понудиме атрактивна и квалитетна програма за публиката на „Охридско лето“

Големиот вируоз на виолина со светско реноме, Стефан Миленковиќ од Србија утревечер ќе одржи концерт во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со неговиот колега,

Повеќе »

Уникатните руски уметници од квартетот „Терем“ вечерва на „Охридско лето“

Уникатниот руски квартет „Терем“ќе гостува на фестивалот „Охридско лето“ збогатувајќи ја музичката програма со целовечерен концерт што ќе се одржи вечерва во црквата „Света Софија“

Повеќе »

СПОДЕЛИ