Новости

Постари Новости

„Стаклена Менажерија“ – приказна за суровоста на современиот човек

Комплекси, несигурност, суровост на современиот човек кој ја загубил смислата за солидарност и сочувство кон послабите. Оваа реална слика оригинално ја доловија актерите од Народниот

Повеќе »

„Д’ Квин Сикс“ вечерва со а А капела пеење во акустичната „Света Софија“

Музичката атракција, А капела секстетот „Д’Квин Сикс“,  вечерва ќе приреди незаборавно доживување за публика на „ Охридско лето“. Овој состав од Виндзор Касл, Велика Британија,

Повеќе »

Ѕвездите што го отворија „Охридско лето“ во посета на дирекцијата

Светските уметници кои синоќа приредија незаборавен концерт на свеченото отворање на фестивалот „Охридско лето“ ,оперската дива Елена Мошук, извонредниот тенор Калин Братеску и маестралниот диригент

Повеќе »

„Стаклена менажерија“ ја отвора драмската програма на „Охридско лето“

По свеченото отворање  со спектакуларен концерт, фестивалот „Охридско лето“ денеска ја започнува драмската програма со театарската претстава „Стаклена Менажерија“ од Тенеси Вилијамс, во режија на

Повеќе »

СПОДЕЛИ