Новости

Постари Новости

„Либертанго“ – приказна за љубовта, страста, силните емоции

Маестрален настап на фестивалот „Охридско лето“  синоќа приреди Националната Опера и Балет на Република Северна Македонија поставувајќи ја балетската претстава „Либертанго“ на музиката на еден

Повеќе »

Интернационалниот професор по пијано Коли Карл Андреас им го пренесе искуството на идните пијанисти

Семинар по пијано со интернационалниот професор по пијано Коли Карл Андреас од Швајцарија се одржа во текот на изминатите седум дена во рамките на фестивалот

Повеќе »

Националната опера и балет ја носи „Либертанго“ на сцената „Долни Сарај“

Музичко-сценската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со балетската претстава „Либертанго“ што ќе ја изведе Националната опера и балет на Република Северна Македонија на

Повеќе »

СПОДЕЛИ