Новости

Прекрасна вечер со врвните пијанисти од пијано-дуото Кањацо

Прекрасна атмосфера вчеравечер приреди пијано-дуото АнАнтонио“ музицирајќи во црквата „Света Софија“. Извонредните уметници Ана Јосимовска –Кањацо и Антонио Кањацо изразувајќи ја својата виртуозност на пијаното

Повеќе »

Постари Новости

Марјановски: Публиката на „Охридско лето“ не е монотона како онаа во големите концертни сали

Триото „Пендерецки“ синоќа во црквата „Света Софија“ приреди концерт за паметење во рамките на Полската вечер на фестивалот „Охридско лето“.   Младите уметници, талентираниот пијанист

Повеќе »

Солистите и Оркестарот на Националната Опера и Балет приредија незаборавна вечер на „Охридско лето“

Богата програма од класичниот репертоар , од романтизам, преку класицизам и веризам, понудија солистите и Оркестарот на Националната Опера и Балет(НОБ) од Скопје на гала

Повеќе »

СПОДЕЛИ